
| Parameter | Value |
|---|---|
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Reference Type | Series Precision References |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Current | 225 µA |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Min Input Voltage | 5.9 V |
Stock: 440
Distributors
pcbx
Unit Price$4.69303
Ext.Price$4.69303
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.69303 | $4.69303 |
| 10 | $3.62588 | $36.25880 |
| 25 | $3.35898 | $83.97450 |
| 50 | $3.20911 | $160.45550 |
| 100 | $3.06591 | $306.59100 |
| 300 | $2.90235 | $870.70500 |
| 500 | $2.84188 | $1420.94000 |
| 1000 | $2.77253 | $2772.53000 |
